Paznokcie

Jak wykonać manikiur?

Manikiur może poprawić wygląd paznokci i sprawić, że będą się świetnie prezentowały. Aby tak się stało, niezbędny jest jeden warunek - manikiur musi zostać prawidłowo przeprowadzony.

Najczęściej popełniane błędy polegają na zbyt głębokim oraz niezbyt równym wycinaniu skórek oraz zbyt częste wykonywanie takiego zabiegu. Jeśli zbyt często nakładać różnego rodzaju preparaty na paznokcie, ryzykujesz ich nadmierne wysuszenie, czego efektem jest większa łamliwość paznokci oraz możliwość podrażnienia skóry.

Do pielęgnacji paznokci potrzebne są również odpowiednie przybory. Zestaw do manikiuru powinien składać się z cążków, nożyczek, kamienia do paznokci, pilniczków oraz specjalnej szczoteczki do polerowania paznokci.

Przed przystąpieniem do manikiuru należy dokładnie oczyścić paznokcie z lakieru. Najlepiej zrobić do za pomocą wacika nasączonego zmywaczem, po czym należy dokładnie umyć dłonie. Kolejnym krokiem jest opiłowanie paznokci pilniczkiem, przy czym należy uważać, by zachować naturalny kształt paznokcia.

Po zakończeniu piłowania należy czubki palców zanurzyć w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Następnie należy dokładnie wysuszyć dłonie i skorzystać ze specjalnego preparatu zmiękczającego skórki. Gdy skórki zmiękną, należy umyć dłonie w zimnej wodzie i zmyć sam preparat, jak i resztki skórek. Po osuszeniu można nałożyć na paznokcie warstwę bezbarwnego lakieru, a po jego wyschnięciu - warstwę lakieru kolorowego. Po kilkuminutowej przerwie należy nałożyć kolejną warstwę lakieru - tym razem będzie to bezbarwny utwardzacz.